Koszulka Łukasza Piszczka trafiła do zwycięscy licytacji

W Domu Kulejących Aniołów w Piasku odbyło się spotkanie, podczas którego zwycięzca licytacji koszulki Łukasza Piszczka Pan Kacper Chmielowiec przekazał 2000 zł rzecz zawodników niepełnosprawnych, biorących udział w Pikniku Sportowym   „Bez Barier”.

Ośrodki do których trafiły pieniądze z licytacji po 500 zł to: Dom  Kulejących Aniołów w Piasku, Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, Stowarzyszenie Rodziców i Osób Niepełnosprawnych „Wsparcie” oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach.

Bardzo się cieszymy, że taka impreza się odbyła. Nasze dzieci do teraz wspominają zawody z Łukaszem Piszczkiem, a medale przechowują na honorowym miejscu. Dziękuję Panu Kacprowi zwycięscy licytacji za otwarte serce. Niechaj dobroć okazana naszym dzieciom wraca do pana każdego dnia – mówi Krystyna Fuławka, Przewodnicząca PSONI Pszczyna.

Piknik Sportowy „ Bez Barier”, który odbył się dwa tygodnie temu na Stadionie MOSIR w Czechowicach-Dziedzicach,  miał na celu wskazanie na potrzebę szerszej popularyzacji i rozwoju amatorskiego sportu osób niepełnosprawnych oraz zintegrowanie społeczności lokalnej wokół tego tematu. Jednym z Patronów Honorowych wydarzenia był Poseł na Sejm Grzegorz Gaża, który również zaangażował się w organizację tej imprezy.

– Ogromnie się cieszę, że mogłem włączyć się w tę cenną  inicjatywę. Za jeden z głównych  celów mojej pracy postawiłem sobie szerokie działania na rzecz osób wymagających szczególnej troski. W tym zakresie współpracuję z Eurodeputowanym Grzegorzem Tobiszowskim oraz Panem Marszałkiem Jakubem Chełstowskim, który przekazał środki finansowe na organizację tego wydarzenia. Bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom niepełnosprawnym, którzy uczestniczyli w Pikniku Sportowym „Bez Barier” oraz włączyli się w organizację tego wydarzenia: Panu Burmistrzowi Czechowic – Dziedzic Marianowi Błachutowi  oraz Panu Burmistrzowi Pszczyny Dariuszowi Skrobolowi, wszystkim samorządowcom, którzy pojawili się na Stadionie w Czechowicach, aby wesprzeć tę piękną ideę. Dziękuję Panu Łukaszowi Piszczkowi,  sponsorom, opiekunom, wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wsparli Piknik. Wyrazy wdzięczności kieruję w stronę Pana Kacpra, który wylicytował koszulkę Łukasza Piszczka. Z całego serca dziękuję za hojność! – mówi Grzegorz Gaża, Poseł na Sejm RP.       

Patronem Sportowym wydarzenia był Łukasz Piszczek, z którym każdy z uczestników miał okazję zrobić sobie zdjęcie. Były kadrowicz przekazał również na licytację koszulkę z podpisem i właśnie znalazła ona nowego właściciela, którym został Pan Kacper Chmielowiec.

Podczas spotkania w Domu Kulejących Aniołów Pan Kacper miał okazję obejrzeć Dom Kulejących Aniołów w Piasku i w skrócie poznać specyfikę pracy z dziećmi oraz dorosłymi niepełnosprawnymi. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich czterech Ośrodków, do których trafią środki z licytacji.

Organizatorami Pikniku Sportowego byli: UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz MOSiR Czechowice-Dziedzice.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Grzegorz Tobiszowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Gaża – Poseł na Sejm RP, Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego, Marian Błachut – Burmistrz Czechowic-Dziedzic, Dariusz Skrobol – Burmistrz Pszczyny.