Monika Kuszyńska dla Aniołów

Spora dawka dobrej muzyki i pięknego słowa czeka nas podczas wyjątkowego Koncertu Charytatywnego „Pokój z Aniołami”. Na rzecz Domu Kulejących Aniołów w Piasku zaśpiewa Monika Kuszyńska.  

Podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku, w ramach Jarmarku Świątecznego w Pszczynie 17 grudnia 2023 r. ( niedziela ) o godz. 16.00 odbędzie się Koncert Charytatywny” Pokój z Aniołami”, podczas którego zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz rozbudowy Domu Kulejących Aniołów w Piasku. Gwiazdą wydarzenia będzie Monika Kuszyńska. Wystąpią również artyści ze Świetlicy Terapeutycznej „Kulejące Anioły” pod kierownictwem Sabiny Jeziorskiej, uczniowie DOREW w Piasku pod kierownictwem Pani Jagny, Zespół  Terapeuci, Kasia Raszka. Poezję zaprezentuje Martyna Morawiec.

Bardzo się cieszę, że mogłem po raz kolejny zaangażować się w organizację Koncertu Charytatywnego „Pokój z Aniołami”. W tym szczególnym przedświątecznym czasie, kiedy czekamy na Boże Narodzenie, chcemy dzielić się dobrocią z osobami z niepełnosprawnościami, ich opiekunami i rodzinami, aby w tym wyjątkowym miejscu, które nazywają Domem, mogło znaleźć opiekę więcej osób o szczególnych potrzebach. Zapraszam bardzo serdecznie do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu – mówi Grzegorz Gaża, Poseł na Sejm RP, który obok Urzędu Miejskiego w Pszczynie oraz PSONI Pszczyna, jest współorganizatorem Koncertu.

Jak podkreśla Krystyna Fuławka, Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie, obecnie Dom nie jest już w stanie pomieścić nowych osób ze szczególnymi potrzebami, a zainteresowanie edukacją w Ośrodku jest duże i dlatego też Stowarzyszenie, które prowadzi placówkę, poszukuje środków na jej rozbudowę. 

Obecnie nasze Stowarzyszenie otacza wielospecjalistyczną pomocą ponad 100 osób  z różnymi niepełnosprawnościami. Mamy podopiecznych w wieku od 3 do 60 lat, dla których prowadzimy dwie placówki pobytu dziennego. Obie mieszczą się w wybudowanym w 2018 roku obiekcie – Domu Kulejących Aniołów w Piasku. Inwestycja została zrealizowana dzięki determinacji rodziców, z pozyskanych przez nich środków finansowych, bez udziału funduszy publicznych. Upływ czasu pokazał, że nowy obiekt nie jest w stanie sprostać obecnym potrzebom osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Co bardzo ważne – do przyjęcia w obu placówkach jest bardzo wielu chętnych, lista wciąż rośnie. Trzydziestoletnie doświadczenie w działalności Stowarzyszenia, szczególna wrażliwość i zrozumienie dla trosk i potrzeb rodzin dotkniętych niepełnosprawnością dziecka, nie pozwala nikomu z nas przejść obok tego faktu obojętnie, dlatego Stowarzyszenie podjęło decyzję o rozbudowie Domu Kulejących Aniołów – mówi K. Fuławka.

Koncert odbędzie się w ramach Jarmarku Świątecznego w Pszczynie.

– Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w Jarmarku Świątecznym, który odbędzie się w dniach od 15 do 17 grudnia na pszczyńskim Rynku. W niedzielę na finał  wyjątkowe wydarzenie Koncert Charytatywny, podczas którego przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz Domu Kulejących Aniołów w Piasku. Wystąpi wspaniała wokalistka Monika Kuszyńska oraz artyści niepełnosprawni, którzy na pewno stworzą fantastyczny klimat – mówi Dariusz Skrobol, Burmistrz Pszczyny. 

Celem Koncertu jest także zaprezentowanie talentów osób z niepełnosprawnościami oraz ich integracja ze społecznością lokalną.

Osoby z niepełnosprawnościami mają wspaniałe talenty, mają marzenia i potrzeby jak każdy z nas. Chcą być doceniane, kochane, szanowane i tak jak każdy z nas, na to zasługują.  Bardzo ważne są zatem  wszelkie działania, które sprzyjają integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym, promowaniu równych szans w życiu społecznym. Bardzo istotne jest   budowanie pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej, poczucia zaufania, ale przede wszystkim tworzenie bezpiecznej atmosferypodkreśla Katarzyna Raszka, Członek Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Woj. Śląskiego.

Patronat Honorowy nad Koncertem objęli: Grzegorz Tobiszowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Gaża – Poseł na Sejm RP,   Dariusz Skrobol – Burmistrz Pszczyny.

Wstęp na Koncert jest wolny!