Śniadanie Wielkanocne u Posła

W okresie świątecznym spotykamy się z bliskimi, aby zasiąść przy wspólnym stole. Ten czas jest jednak trudny dla osób będących w kryzysie bezdomności. W dniu 11 kwietnia 2023 r. Grzegorz Gaża Poseł na Sejm zaprosił do swojego Biura Poselskiego w Pszczynie osoby bezdomne z Pszczyny i okolic, które wzięły udział w tradycyjnym Śniadaniu Wielkanocnym.

W spotkaniu uczestniczyli również Marek Wesoły Wiceminister Aktywów Państwowych oraz Poseł Grzegorz Matusiak.

O ludziach potrzebujących, o tych którzy są często wypychani poza margines naszego społeczeństwa, trzeba pamiętać, nie tylko w święta, ale przez cały rok. Osoby bezdomne potrzebują wsparcia i zaangażowania, ponieważ każda z tych osób ma szansę wyjść z  tej  sytuacji pod warunkiem, że zostanie jej zaoferowana odpowiednia pomoc. Dlatego bardzo ważne jest dla mnie, przede wszystkim jako człowieka, ale także Posła, wspieranie szczególnie tej grupy. W mojej ocenie te osoby są najsłabsze, podobnie jak osoby niepełnosprawne, na  których rzecz aktywnie działam. Takie spotkania są bardzo istotne, gdyż pozwalają osobom w potrzebie poczuć solidarność z nami, ich bliźnimi i to w szczególnie w  czasie, kiedy trwamy w radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Cieszę się, że już kolejny raz mogłem spotkać się z osobami bezdomnymi w moim Biurze Poselskim – mówi Poseł G. Gaża.

Bezdomni, którzy uczestniczyli w Śniadaniu Wielkanocnym u Posła, są objęci pomocą Stowarzyszenia „Ludzie dla ludzi”. Adrian Kuś, przedstawiciel tego Stowarzyszenia podkreśla, że ważne dla nich było to, iż mogli szczerze porozmawiać o swoich problemach z  parlamentarzystami oraz z przedstawicielem rządu.

Jesteśmy wdzięczni za to, że ktoś o nas pamięta, że nie jesteśmy pomijani i możemy opowiedzieć o tym, co nas boli. Jak każdy potrzebujemy szczerej rozmowy. Przyjęci zostaliśmy przez Pana Posła w sposób wyjątkowy i godny. Mogliśmy zjeść Śniadanie Wielkanocne, które zostało dla nas pięknie przygotowane, co było dla nas bardzo wzruszające i za co serdecznie dziękujemy – podkreśla A. Kuś.